Metoda clear aligner

Leczenie metodą Clear Aligner polega na leczeniu ortodontycznym za pomocą nakładek. Jest to nowoczesna cyfrowa metoda, która daje rewelacyjne efekty w bardzo krótkim czasie.

Od momentu pobrania wycisków ortodontycznych pozostałe etapy przygotowania aparatu wykonywane są cyfrowo w specjalizującej się w tym pracowni. Pobrane wyciski są skanowane, następnie podlegają analizie komputerowej. Kolejnym etapem jest dokładny plan leczenia z uwidocznionym efektem końcowym i wyliczonym czasem, jaki musi upłynąć w celu osiągnięcia założonych efektów leczenia. Po zaakceptowaniu przez pacjenta planu leczenia, produkowane są nakładki metodą druku 3D.

Wady, jakie można leczyć metodą nakładkową to: stłoczenia, szparowatość ,diastemy, rotacje, protruzje, retruzje, zgryzy krzyżowe, zgryzy przewieszone, zwężenia łuków, intruzje i ekstruzje, zgryzy otwarte, zgryzy głębokie.

Pacjent zobowiązany jest do noszenia nakładek około 20 godzin na dobę. Aparat można samodzielnie ściągać na czas jedzenia, higieny jamy ustnej lub w sytuacjach, kiedy potrzebujemy mieć maksimum komfortu, np: przemówienia, spotkania, konferencje itp.

Szczegóły dot. Leczenia metodą Clear Aligner można uzyskać u Nas w Gabinecie MPdental. Zapraszamy na konsultacje. Clear Aligner jest to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego aparatu stałego.